ZAPROSZENIE DO OGLĄDANIA WYSTAWY INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ p.t.: „ZAGŁADA ŻYDÓW EUROPEJSKICH”

Czwartek, 20 lutego 2020 20:16 Tadeusz Kowalczyk

W dniach od 10 do 28 lutego 2020 r., w godzinach pracy szkoły, można zapoznać się z wystawą IPN, przygotowaną przez oddział w Białymstoku. Ekspozycja jest związana z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzonym od 2005 roku w dniu 27 stycznia.

Od wybuchu II wojny światowej minęło ponad 80 lat.

REKRUTACJA 2020/2021

Środa, 19 lutego 2020 10:00 Tadeusz Kowalczyk

Drogi absolwencie szkoły podstawowej !

Czas nauki w gimnazjum oraz szkole podstawowej nieuchronnie dobiega końca. Przed Tobą staje trudna i odpowiedzialna decyzja wyboru dalszej drogi kształcenia. Jeśli jesteś uczniem ambitnym, aktywnym i twórczym to zapraszamy do naszej szkoły.

Nasza Szkoła to przede wszystkim miejsce spotkań, miejsce otwartego dialogu młodzieży z nauczycielami, którego celem jest poszukiwanie trafnych wyborów i pomoc uczniom w określaniu swojej tożsamości opartej na ideałach prawdy, dobra i piękna

Zasady Rekrutacji na rok szkolny  2020/2021:

 

Planowany nabór do szkół ponadpodstawowych oraz policealnych
w roku szkolnym 2020/2021

„Szkoła do hymnu”

Sobota, 9 listopada 2019 18:30 Tadeusz Kowalczyk

8 listopada 2019 r. o godzinie 11.11 społeczność naszej szkoły odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. We wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego wzięło w tym roku udział ok. 19 tysięcy placówek oświatowych.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Wtorek, 5 listopada 2019 06:33 Tadeusz Kowalczyk

Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego przez Instytut Książki. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W listopadzie b.r. uczniowie będą mieli bezpłatny dostęp do 12 książek w formacie e-booka i audiobooka po zeskanowaniu specjalnych kodów QR.

ZROBIŁ TO… CZY NIE?

Środa, 23 października 2019 07:05 Tadeusz Kowalczyk

POLECAM do przeczytania książkę Imrana Mahmooda ,,Nic o mnie nie wiecie”

Jest to powieść sensacyjno-kryminalna. Opowiada o młodym mężczyźnie, który został oskarżony o morderstwo. Chwilę przed rozpoczęciem procesu sądowego zwalnia swojego adwokata i decyduje się na samodzielne wygłoszenie mowy końcowej we własnej obronie. Trudno jest wyjawić prawdę tak, aby wiara w nią przyszła z łatwością. Jak myślicie, czy młody chłopak zdoła udowodnić jak było naprawdę? Słowa, które wypowiada w swojej obronie rodzą wiele wątpliwości. Liczy się odpowiedz na jedno pytanie: ZROBIŁ TO, CZY NIE?