Plan zajęć w roku szkolnym 2019/2020 kursu kwalifikacyjnego w ramach kwalifikacji RL.03 w Zespole Szkół nr 1 w Białej Piskiej

Poniedziałek, 23 września 2019 07:14 Tadeusz Kowalczyk

DO POBRANIA:

- PLAN

Pisali o nas w Rolniczym Przeglądzie Technicznym

Czwartek, 21 marca 2019 19:14 Tadeusz Kowalczyk

Rolniczy Przegląd Techniczny w nr 3 Marzec 2019 w artykule pt: "Współpraca John Deere ze szkołami rolniczymi" strona 48.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Czwartek, 21 marca 2019 19:04 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej p. Hanna Zawalich, aby uczcić tych, którzy "oskarżeni o wierność i cnotę wędrowali przez polską Golgotę", dn. 20 marca br. zaprosiła uczniów naszej szkoły na piękną lekcję historii.

Udział TŻiUG w seminarium lodowym.

Środa, 20 marca 2019 06:46 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 14 marca uczniowie klasy I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej wraz z nauczycielkami p. Martą Niecikowską i p.Danutą Witkowską wzięli udział   w „Seminarium lodowym Ambasador 92”.

Spotkanie odbyło się w Orzyszu w hotelu Perła. Producent lodów, firma FABBRI zapoznał uczniów z przemysłowym wytwarzaniem lodów oraz z bieżącymi trendami dotyczącymi elementów dekoracyjnych używanych w przygotowaniu deserów lodowych.

POŻEGNANIE

Czwartek, 14 marca 2019 17:09 Tadeusz Kowalczyk

Z przykrością informujemy, że 12 marca 2019 r. zmarł nasz kolega śp. Józef Zach, wieloletni nauczyciel matematyki.

Wiadomość tę przyjęliśmy z wielkim smutkiem i żalem.

Wyrazy szczerego współczucia składamy Rodzinie i Bliskim.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej.

Józef Zach urodził się 1 kwietnia 1939 roku w Jedlinie (woj. mazowieckie). Po zakończeniu II wojny światowej wraz z rodziną zamieszkała w Biskupcu. Swoje plany zawodowe od początku wiązał z pracą w szkole. W 1958 roku ukończył Liceum Pedagogiczne w Mrągowie i otrzymał świadectwo dojrzałości. Od razu podjął pracę i kolejne trzynaście lat przepracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Białymstoku, a następnie trzy lata na stanowisku dyrektora w szkole Podstawowej w Żardenikach.

W 1974 roku rozpoczął pracę w naszej szkole i osiadł wraz z żoną Marią i dziećmi w Białej Piskiej. W międzyczasie, w trybie zaocznym, kontynuował naukę i w 1966r. ukończył Studium Nauczycielskie w Olsztynie. Kolejne były studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale matematyki, fizyki i chemii. W 1978 r. ukończył je i uzyskał tytuł magistra matematyki.

Z Zespołem Szkół nr 1 w Białej Piskiej związany był przez 26 lat. Pracował tu do 1990r. Następnie - już jako emeryt był zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy do 2000 roku.

Współpracował z wszystkimi dyrektorami naszej szkoły - choć aktualny, Dariusz Charubin był "tylko" jego uczniem.

Za swoją pracę był nagradzany. W 1989 r. otrzymał Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Białej Piskiej za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Pozostaniesz w naszej pamięci