UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Wtorek, 5 listopada 2019 06:33 Tadeusz Kowalczyk

Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego przez Instytut Książki. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W listopadzie b.r. uczniowie będą mieli bezpłatny dostęp do 12 książek w formacie e-booka i audiobooka po zeskanowaniu specjalnych kodów QR.

Potrzebujemy jeszcze kilku ambasadorów akcji, którzy będą promować przedsięwzięcie wśród uczniów. Chętni mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie

https://ambasador.czytaj.pl

Zaangażowani uczniowie otrzymają darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 bestsellerów i dzięki temu staną się „mobilną wypożyczalnią książek” dla swoich koleżanek i kolegów. Koszulkę tegorocznej edycji programu zaprojektował znany artysta Jan Kallwejt

Przypominam też o konkursie dla szkolnych zespołów na najlepszy spot promujący czytelnictwo. Dokładne informacje znajdują się na stronie:

szkoly.czytajpl.pl

Aby wziąć udział w konkursie uczniowie powinni stworzyć 2-3 osobowy zespół i wybrać Opiekuna Zespołu (bibliotekarza lub innego nauczyciela), który zgłosi udział szkoły w konkursie. Zadaniem zespołu jest nakręcenie spotu video, który w kreatywny sposób pokaże jak uczniowie zachęcają swoich rówieśników do sięgania po książki. Spot powinien trwać od 1 do 5 minut.

Należy go przesłać do 14 listopada 2019r.

Wydrukowano z Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej (https://zsnr1bialapiska.pl/aktualnosci/161/upoluj-swoją-książkę.html) dnia 27.01.2020 o godzinie 04:09.