„1000 powodów by czytać”

Piątek, 16 października 2020 21:28 Tadeusz Kowalczyk

We wrześniu trwała wśród uczniów i nauczycieli akcja czytelnicza, która miała na celu zachęcanie do czytania książek. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli za zadanie dokończyć zdania:

  • Czytam książki, ponieważ ……..
  • Lubię książki, bo ……….

Mogli też ułożyć hasło zachęcające do czytania książek. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, a nawet wierszyków. Szczególną aktywnością wykazała się klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych/ Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki (5-lenie), która do naszej skrzynki wrzuciła najwięcej propozycji. Wszystkie wypowiedzi, które trafiły do biblioteki zostały wnikliwie przeanalizowane. Jury ( Justyna Połujańska- Golanko i Jolanta Raszczyk) wyłoniło najciekawsze propozycje.

Autorką najlepszego hasła okazała się Weronika Parzych, która napisała: „Czytanie jest jak powietrze-sprawia, że żyję.”

Wyróżniliśmy też Dominika Sierzputowskiego za hasło: „Otwórz oczy na książkę.”

Naszą uwagę zwróciły wypowiedzi pedagoga szkolnego. Pani Justyna Gacman- Magiera napisała: „Czytam książki, bo kocham gdy wzrok pochłania kolejne wersy, umysł je przetwarza, wyobraźnia działa, a wokół panuje idealna cisza.” Jest ona również autorką pięknego hasła: „Przeżycie i emocje to książek zadanie. Gdy czytasz codziennie, twój świat fajniejszym się stanie.”

Mamy nadzieję, że zaprezentowane wypowiedzi zachęcą Was do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenia książki, z którą przyjemnie spędzicie czas. Pozostałe hasła będziemy prezentować na naszej tablicy oraz na szkolnym Facebooku.

Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY za udział a wyróżnionym-GRATULUJEMY!

J.R.