KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Środa, 30 września 2020 17:24 Tadeusz Kowalczyk

29 września, z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji, 30.09.2020 r., w Zespole Szkół nr 1 w Białej Piskiej odbył się Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „100 twarzy mężczyzny”.

Jego celem była popularyzacja czytelnictwa, propagowanie kultury czytelniczej, docenianie dbałości o piękno języka ojczystego oraz wdrażanie do staranności przekazu językowego. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego fragmentu książki, którego tematem byli mężczyźni w różnych odsłonach. Tematyka konkursu związana była z obchodzonym Dniem Chłopaka. Uczestnicy odsłaniali kulisy relacji damsko-męskich, prezentowali męskie postawy i zachowania. Odczytano między innymi fragmenty z „Love Story” E. Segala, „Tęczy” E. Safarzyńskiej, „Papierowych miast” J. Greena, „Konopielki” E. Redlińskiego czy „Gdyby mężczyźni umieli mówić” A. Gratch.

Projekt ten był kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w związku z wdrażanym w szkole Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację. 

 

Laureatkami konkursu zostały:
I miejsce – Natalia Sierzputowska, kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
II miejsce – Nikolina Kurasz, kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
III miejsce – Wiesława Ossowiecka, kl. II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- 5-letnie

Gratulujemy !!!


Organizatorzy:
Jolanta Raszczyk
Justyna Połujańska-Golanko