Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół nr1 w Białej Piskiej

Piątek, 9 listopada 2018 19:49 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 09.11.18r. w Zespole Szkół nr 1  w Białej Piskiej świętowaliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęliśmy od montażu słowno – muzycznego, zaprezentowanego przez uczniów naszej szkoły, którego celem było wzbogacenie wiedzy młodzieży o historycznym wydarzeniu, jakim było odrodzenie państwa polskiego po 123 latach niewoli oraz rozwijanie i pogłębianie szacunku dla dokonań minionych pokoleń Polaków.

W dalszej części naszej uroczystości odbył się międzyklasowy konkurs pieśni patriotycznej. Poszczególne zespoły uczniowskie z ich wychowawcami prezentowały wybrany drogą losową i przygotowany wcześniej przez siebie utwór muzyczny. Pozostała społeczność szkolna wtórowała im. Atmosfera radości i patriotyzmu udzielała się wszystkim uczestnikom tej, jakże wyjątkowej uroczystości.

Konkurs wygrała kl. III TŻiUG/TPS/TMR, śpiewając „Piechotę”, drugie miejsce zajęła kl.II TŻiUG/TMR, nucąc „Rozkwitały pąki białych róż”, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale kl. I TŻiUG/TPS prezentującej pieśń „Przybyli ułani „. Wszystkie klasy  uczestniczące w  konkursie otrzymały dyplomy, zaś laureaci dodatkowo słodkie upominki.

O godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”, łącząc się w ten sposób symbolicznie z uczniami innych polskich szkół, pragnących w ten sposób wyrazić swoją miłość do ojczyzny i dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

Uroczystość zakończyliśmy przepysznie – każdy z nas otrzymał kawałek  biało – czerwonego tortu upieczonego przez uczniów naszego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Niektóre łasuchy otrzymały nawet dokładkę.

Wyjątkowość  chwili, doniosłość 100 rocznicy odrodzenia Polski i poczucie wspólnoty – to emocje, które pozostaną w nas na długo.

Wydrukowano z Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej (http://zsnr1bialapiska.pl/aktualnosci/137/obchody-100-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci-w-zespole-szkol-nr1-w-bialej-piskiej.html) dnia 24.08.2019 o godzinie 15:28.