Sukcesy uczniów

Niedziela, 29 kwietnia 2018 11:31 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 26 lutego 2018r, w XI edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie Karwowski Konrad (IV TMR) i Koszczuk Kamil (III TMR). W Olimpiadzie mogą brać udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie posiadający lub współgospadorujący w gospodarstwie rolnym.

Do Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów rolnych który odbył się dniach 15-16 marca 2018r, wykazując się szeroko rozumianą wiedzą rolniczą zarówno praktyczną jak i teoretyczną, zakwalifikował się Karwowski Konrad.

 Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych na szczeblu krajowym rozegrał się w  Kielcach, podczas pierwszego dnia największych i najbardziej prestiżowych targów rolniczych w Polsce – AGROTECH 2018.

Młodych producentów rolnych do ścisłego finału wiodła trzy etapowa droga. W finale do którego dotarł nasz uczeń Konrad Karwowski zmierzyło się 10 najlepszych uczestników z części testowej i praktycznej.


Kondrad odnosił sukcesy również w innych dzidzinach między innymi przez dwa lata był finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.


W dniu 13.04.2018r. uczniowie naszej szkoły: Weronika Andrzejewska uczennica kl. II TZiUG, Przemysław Niecikowski uczeń kl. IV TŻiUG, Krzysztof Borawski uczeń kl. IV TPS brali udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. 

I miejsce zajął Krzysztof Borawski.


W dniu 20 kwietnia 2018r na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W wyniku eliminacji pisemnych i praktycznych wyłoniono po pięciu laureatów w każdym z bloków. Nasz uczeń Patryk Chmielewski w bloku mechanizacja rolnictwa sklasyfikowany został na 5 miejscu i uzyskał tytuł finalisty.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.


Wydrukowano z Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej (http://zsnr1bialapiska.pl/aktualnosci/131/sukcesy-uczniow.html) dnia 26.06.2019 o godzinie 09:05.