Uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Poniedziałek, 13 listopada 2017 17:36 Tadeusz Kowalczyk

10.11.2017

W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach, przygotowanych pod kierunkiem pani Krystyny Kalinowskiej i pani Jolanty Raszczyk, które miały upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

By przypomnieć początki II Rzeczypospolitej przygotowano wystawę „Ku Czci Niepodległej”, którą zaprezentowano w holu szkoły. Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji, promującej wartości patriotyczne, pod tytułem „Jestem patriotką i patriotą” - gdzie deklarowano, jak okazujemy swój patriotyzm na co dzień. By uświetnić uroczystości przygotowano też piękne kotyliony, które nosiliśmy w czasie szkolnych i gminnych obchodów Święta Niepodległości.

Wspaniałym finałem szkolnych uroczystości była, wzruszająca i podniosła, akademia „Wstań, Polsko Moja!”. Dzięki słowom poetów i pięknym piosenkom zaprezentowanym przez uczniów- wszyscy poczuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Na zakończenie była smaczna niespodzianka z pracowni żywienia, gdzie przygotowano pod opieką pani Bożeny Gałązki i Danuty Witkowskiej- wspaniały, niepodległościowy tort dla aktorów i widowni.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowania tegorocznych obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Nasi aktorzy - mimo braku wykształcenia wokalnego- okazali się profesjonalistami, godnymi najwyższych pochwał.

Najpiękniej jak potrafiliśmy oddaliśmy hołd Tym, dzięki którym żyjemy dziś na polskiej ziemi, możemy tu spełniać marzenia i realizować swoje życiowe plany.

J.R.

Wydrukowano z Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej (http://zsnr1bialapiska.pl/aktualnosci/118/uczcilismy-99-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske.html) dnia 19.12.2018 o godzinie 06:29.