XL edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Wtorek, 27 października 2015 19:32 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 23 października 2015r. odbyły się szkolne eliminacje XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w 3 blokach: technologia żywności, gastronomia oraz mechanizacja rolnictwa.

Do eliminacji przystąpili uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy drugiej i trzeciej Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Bezpieczna Szkoła"

Czwartek, 4 czerwca 2015 11:31 Tadeusz Kowalczyk

Nasza szkoła w okresie od 13 października 2014 do 30 marca 2015 wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie i otrzymała w związku z tym certyfikat i tytuł Bezpiecznej Szkoły. Zostaliśmy wpisani na zaszczytną listę Bezpiecznych Szkół.

Koordynatorem realizacji programu w Zespole Szkół nr 1 była Pani Anna Wietecha.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – eliminacje okręgowe

Czwartek, 4 czerwca 2015 11:26 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 17 kwietnia 2015 roku uczennica klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Klara Mikucka brała udział w eliminacjach okręgowych XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka.

POŻEGNALIŚMY TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW

Czwartek, 4 czerwca 2015 10:55 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 24.04.2015 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących naszą szkołę. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia technikum. Były też nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie, konkursach oraz za zaangażowanie w życie kulturalne szkoły i prace w samorządzie uczniowskim.

FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Niedziela, 3 maja 2015 15:26 Tadeusz Kowalczyk

Dnia 16 kwietni 2015r. w ZS nr 1 w Białej Piskiej odbył się finał III edycji Szkolnego konkursu ortograficznego "Mistrz ortografii polskiej". Został zorganizowany przez polonistki p. M. Jakacką i p. K. Kalinowską. Uczestniczyło w nim czterech finalistów wyłonionych drogą eliminacji w jego pierwszym etapie, w którym uczniowie wszystkich klas naszej szkoły na lekcjach języka polskiego pisali dyktando. Najlepsze wyniki osiągnęli: Karolina Banach (kl. III TŻ i UG), Magdalena Gębusiak (kl. III TŻ i UG), Klara Mikucka (kl. IITŻ i UG) oraz Karol Marciniak (kl. IV TPS).

Finał konkursu miał formę ustną.