Uczestniczyliśmy w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.

Poniedziałek, 13 listopada 2017 17:55 Tadeusz Kowalczyk

11.11.2017

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej oraz delegacja uczniów z dyrektorem, Dariuszem Charubinem, uczestniczyła w pięknej mszy Za Ojczyznę, celebrowanej przez księdza proboszcza, Piotra Butrymowicza.

Oficjalna część uroczystości odbyła się pod Obeliskiem Marszała Józefa Piłsudskiego, gdzie poszczególne delegacje oddały hołd bohaterom walk o niepodległość Polski. Uroczystości uświetniła Orkiestra z Piskiego Domu Kultury oraz żołnierze Jednostki Wojskowej z Orzysza.

Nasi uczniowie wzięli też udział w części artystycznej, na scenie we Wrzosie. Piosenka, którą odśpiewał chór na finał uroczystości, wywołała bardzo żywe reakcje widowni.

Za wzruszające komentarze i słowa podziękowania skierowane do uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły – serdecznie dziękujemy!

J.R.

autor zdjęć powyżej: Katarzyna Sawicka